تبلیغات
گروه زیست شناسی ناحیه 1 کرمان

چگونگی تولد سلولهای جدید قلبی

  • تاریخ : سه شنبه 21 آذر 1391
  • موضوع :
  • نظرات


تحقیقات اخیر نشان داده است که سلول های جدیدی که درقلب وجود دارند، در آنجا تولید می شوند. اما اینکه چگونه این سلول های قلبی متولد می شوند همچنان مبهم باقی مانده است. در تحقیقات جدید دانشگاه بریگهام و بیمارستان زنان (BWH)، محققان با استفاده از یک روش جدید این سلول های جدید قلبی را شناسایی ومنشأ آنها را توصیف کردند.
به گزارش بنیان به نقل از medicalxpress؛ یک سیستم تصویربرداری پیچیده (MIMS) ثابت می کند که تقسیم سلولی در قلب پستانداران بالغ صورت می گیرد.
دکتر Richard T. Lee پزشک و محقق در بخش قلب و عروق BWH و نویسنده ارشد این مقاله گفت: پاسخ به سوال در مورد چگونگی تولد سلول های قلبی بسیار دشواراست ونیاز به تکنیک های جدید برای کمک به درک این فرایند همواره وجود داشته است. ما از یافته های خود بسیار خوشحال هستیم ، در این روش جدید، با استفاده از تصویربرداری اسپکترومتری چند ایزوتوپی (MIMS) ما قادر به نشان دادن سلول های جدید قلب شدیم. همکار ما، دکتر Claude Lechene,، این تکنولوژی را ابداع کرده است و ما از آن برای پاسخ به سوال چگونگی بازسازی قلب استفاده کردیم. این اطلاعات در حال حاضر یک قطعه از پازل بحث در مورد تولید سلول های جدید قلبی را حل می کند.
این گروه از محققان BWH ، سلول های موجود قلبی را بطورژنتیکی برای بیان یک پروتئین فلورسنت سبز نشاندار کردند. سپس آنها را با استفاده از تصویربرداری اسپکترومتری چند ایزوتوپی برای بررسی چگونگی تولید سلول های عضله قلبی، به نام کاردیومیست ها، در یک مدل پیش بالینی طی یک دوره چند ماهه ردیابی کردند. محققان دریافتند که این سلول های عضلانی جدید قلب در درجه اول از سلول های عضلانی موجود در قلب و نه از سلول های بنیادی به وجود می آیند. حتی دریک مدل حمله قلبی، زمانی که سلول های بنیادی فعال می شوند نیز بسیاری از سلول های قلبی جدید از سلول های قلبی از پیش موجود متولد شدند.
دکتر Lee گفت: "اطلاعات ما نشان می دهد که کاردیومیست های بالغ عمدتا مسئول ایجاد کاردیومیست های جدید هستند و با افزایش سن، ما مقداری از ظرفیت تشکیل سلول های جدید قلبی را ازدست می دهیم. "این بدان معنی است که ما در حال از دست دادن توانایی بازسازی قلب در نیمه دوم زندگی هستیم، درست وقتی که بسیاری از بیماری های قلبی به سراغ ما می آیند. اگر ما بتوانیم بفهمیم که چرا این اتفاق می افتد، ممکن است قادر به بازگرداندن برخی از پتانسیل های بازسازی قلب باشیم."

منبع:بنیانادامه مطلب
  • نویسنده : فاطمه فقیه